SloveniaHolidays.com > Info > Kam na izlet?
Gremo plavat
Vam je kaj vroče? Pri 35°C, ki so napovedane za ta konec tedna je težko odgovoriti nikalno.
Če bi se radi osvežili in razmišljate, ali bi skočili v slano ali sladko vodo, smo za vas izbrskali nekaj lokacij za poletni oddih. Ker zagovarjamo lepote Slovenije, bodo tudi tokrat omenjeni kraji in kotički na Slovenskem.
Pa začnimo:
1) Plaža pod Strunjanskim klifom: Spada pod zaščiteno območje Strunjanskega rezervata, zato je voda res čista. Dostop do plaže je sicer kar malo adrenalinski saj se tik do nje ni mogoče pripeljati z avtomobilom, ampak je potrebna nekaj minutna hoja po gozdni poti, ki se nato spusti strmo navzdol. Pa vendar- je vredno. Težja dostopnost je ponavadi pogojena z manjšo gostoto kopalcev. Priporočamo, da s seboj vzamete hladilno torbo z osvežilno pijačo in kakšen prigrizek, saj na plaži ni gostinskega lokala. Izpraznjene steklenice in druge odpadke pa le vzemite s seboj. Narava vam bo hvaležna. Avtomobile lahko pustite na makedamskem parkirišču pod hotelom Svoboda.
˝Skočite v Strunjan!˝, Foto: Lana Švab, 2012
2) Divja plaža na polotoku Seča: Malo naprej od kampa v Luciji se razprostira plaža, ki jo domačini imenujejo ˝divja˝. Dostop je mogoč iz dveh smeri- peš skozi lucijski kamp ali pa, če se pripeljete z avtom do restavracije Ribič in tam parkirate. Priporočamo vam prvo možnost, saj je parkirišče pri restavraciji Ribič (ki je sicer znana po okusnem brancinu na soli) vedno polno in primarno namenjeno gostom. Kakšna je posebnost divje plaže? Če ste na Obalo prišli šele popoldan boste tu deležni še zadnjih sončnih žarkov, ko bo povsod drugje že senca. Tudi morje je čisto in odpira se lep pogled na piranski zaliv in Savudrijo. Na polotoku se nahaja tudi brezplačni fitnes na prostem, v bližini pa svetovno znana Forma viva- park skulptur iz kamna. Ob vetrovnem dnevu se tu zbirajo ljubitelji kajtanja in prav prijetno jih je opazovati. Dolgčas vam na divji plaži zagotovo ne bo.
Vas zanima kje na polotoku Seča lahko prenočite? Kliknite tukaj.
˝Divja plaža˝, Foto: Lana Švab (2012)
3) Plaža med Piranom in Fieso: Tik pod zvonikom cerkvesv. Jurija v Piranuse začne kamnita plaža s pogledom na Tržaški zaliv. Morje ob plaži je izjemno biotsko bogato, njegovo dno pa naj bi skrivalo tudi ostanke ceste, ki so jo zgradili v času Rimljanov. Ljubitelji potapljanja in ˝snorklanja˝ boste tu prišli na svoj račun. Del plaže je namenjen tudi naturistom- za tiste, ki vas na dopustu motijo tudi kopalke.
Če morsko dno pri Piranu zares skriva ostanke ˝rimske ceste˝, preverite tukaj.
4) Plaža ob Bohinjskem jezeru: Če raje plavate v sladki vodi, skupaj s sladkovodnimi ribami, je Bohinjsko jezero prava stvar za vas. Jezero ledeniškega nastanka je vir mrzle vode, kar pomeni, da vas tudi poleti čaka prava osvežitev. Prijetno urejena plaža se nahaja vStari Fužini, pod vznožjemVogarja. Dostop z avtomobilom je mogoč vse do urejenega parkirišča (ki je sicer plačljivo). Če si želite ogledati jezero v vsej svoji lepoti, priporočamo, da se vstanete zgodaj in se peš odpravite na Vogar (lahko kar iz Stare fužine, 2 ure hoda). Tam se okrepčajte z enolončnico ali kislim mlekom.
--> Za ogled najboljše ponudbe namestitev v Bohinju kliknite tukaj.
5) Kopanje v Kolpi ali namakanje (do kolen) v Soči: Slovenija je bogata tudi z rekami, ki navdušujejo kopalce in adrenalinske navdušence. Soča, smaragdna reka, vas ne bo pustila ravnodušne. Čeprav je voda ledeno mrzla skozi vse leto, je Soča odlična za spuste po divjih vodah s kajaki, kanuji, ali raftom. Nekoliko manj adrenalinska, a bolj primerna za kopanje je Kolpa, kjer se voda segreje do 24°C na spodnjem delu reke, ter do 22°C na zgornjem delu reke. Zgornji del reke je ponavadi tudi najčistejši, saj je bližje izviru. Za kopanje torej priporočamo kraje Dol, Prelesje in Radenci ob Kolpi.
˝Cenik adrenalinskih doživetij, TIC Bovec˝, Foto: Lana Švab (2012)
6) Kopanje v zunanjem bazenu Šmarjeških toplic: Za bazenske navdušence priporočamo kopanje v zunanjem bazenu Šmarjeških toplic na Dolenjskem. Zakaj ravno tam? Ker gre za leseni bazen tik nad termalnim vrelcem, katere zdravilno vodo izkoriščajo od 18. stoletja dalje. Voda v takem bazenu se vsakih nekaj ur zamenja. Poleg lesenega bazena za namakanje je na voljo tudi večji bazen, ki je dovolj velik, da v njem zaplavate. Ko se utrudite pa na svežo limonado in solato v bližnjo okrepčevalnico.
To je naš izbor najljubši poletnih kotičkov, nam zaupate vašega?